Bilgievim.net Kadına Dair Herşey

Selüliti Evde Yok Etmenin Yolları

Kadınların rahatsızlık duyduğu fiziksel sorunların başında selülit geliyor. Özellikle yaz aylarında daha can sıkıcı olan bu problemle evde mücadele mümkün. İşte yöntemlerden bazıları…

Beslenme ve diyet: Sağlıklı beslenmek her konuda önem taşıdığı gibi bu konuda da ön planda. Her sabah kahvaltınızı yumurta ve salata tabağı olmaksızın erken saatlerde yapın. Sabah uyandığınızda ve akşam yatmadan önce bir bardak ılık suyun içine limon sıkın ve için.

– Az ama sık yemek yiyin. Aç kalmayın, küçük atıştırmalıklar ile açlığınızı yatıştırın. Dengeli ve sağlıklı beslenin.
– Bir şeyler izlerken veya başka bir şey ile ilgilendiğinizde yemek yemeyin. Özellikle bunu televizyon izlerken veya telefon ile konuşurken yapıyorsunuzdur. Bu alışkanlığınızdan vazgeçin.
– Alkolü ve varsa zararlı alışkanlıklarınızı bırakın. Kafeinli içecekleri olabildiğince azaltın. Bunlar yerine taze sıkılmış meyve suyu veya bitki çayları tüketebilirsiniz.
– Bol su tüketin. Su vücudunuzdaki dengeyi sağlayacaktır. Fakat yemek esnasında su içmekten kaçının.
– Katı yağlar yerine zeytinyağı tercih edin. Zeytinyağı doymuş yağlardan daha sağlıklıdır.
– Meyve tüketimini aksatmayın. Her gün bir meyve salatası yapın ve yiyin.
– Yemeklerinizi kızartma değil de fırında veya haşlama olarak tercih edin.

Egzersizler: Yemekten sonra bir saat tempolu yürüyüş yapın. Çok hızlı ya da çok yavaş yürümeyin. Yapabileceğiniz bazı hareketler şu şekilde:

Bacaklar açık çömelme hareketi: Bu hareketi günde 5 kere yapın. Bacaklarınızı yana ayırın omuzlarınızı dik tutun ve ellerinizi göğüs hizasında birleştirin. Bacaktaki ve kalçadaki selülitleri yok etmekte işe yarayan etkili bir egzersizdir.

Dağ tırmanışı: Şınav pozisyonunda durun. Karnınızı sıkarak önce sağ bacak ve daha sonra sol bacağı öne doğru sıçrar pozisyonda egzersizi yapın. 1-2 dakika bu hareketi uygulayın. Bu egzersiz ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. İki egzersizi her gün birini yapmak koşulu ile tekrarlayın.

Masaj: Selülitli bölgenize her gün bir masaj kremi ile masaj yapın. Bu selülitlerinizi yok edecek etkili bir yöntemdir. Kreminizi soya lestini içeren ürünlerden tercih edin.

Duşta kese yapın ve sıcak su ile yıkanmaya özen gösterin. Özellikle selülitli bölgenize sıcak su kompleksi uygulayın.

Yayın tarihi: 10.10.2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.