Tığ İşi Dolgulu Menekşeler Tığ Yelek ve Şal Modeli

  • 17 Aralık 2019
  • 35.605 kez görüntülendi.

Tığ örgü sevenlerin yapmak isteyeceği menekşeler modelini yelek ve şal yapmak isteyeceksiniz. Yelek olarak bitmiş resimlerine ve renklerine de alt bölümde yer verdim.

Yeleğin yapımında dolgulu çiçeklerin aralarına delikler konulmuştur. Dolgulu çiçekler yan yana konulmuştur. Sırasıyla ilk başta bulunan çiçek bitirilmiş sonra ikinci çiçek bitirilerek devam edilmiş. Belirli aralıklarla bu çiçekler sonlandırılıp üzeri delik olarak devam edilmiş ve böylece farklı bir yelek elde edilmiş. Bu model ile etol şal da yapabilirsiniz. Bitmiş yelekler bana ait değildir. Yelekler instagram hesabında sipariş alan Hilal hanıma aittir.

Çeşitli renkleri de paylaşarak karar vermenizi kolaylaştırmak istedim. Hanımlar genelde bitmiş halini görüp daha kolay karar vermektedir.

Modelin başlangıcında zincir üzerine beş zincir çekip bir tane üçlü tırabzan yapın. Hiç zincir çekmeden üçüncü zincire batıp bir tane tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere tırabzan yaparak bu şekilde delikler oluşturun. Her model için 5 tane deliğe ihtiyacımız var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bilgievim.net